Új program indulása

A szervezet sikeresen pályázott és megkezdte 2013.11.01.-én a TANDEM 03-0040 sz. projekt megvalósítását.

A projekt címe:

„Gazdálkodj okosan”

Hátrányos helyzetű családok önfenntartóvá válását elősegítő komplex program a Borostyánvirág Anyaotthonban

A projekt során a RÉV Egyesület és a Borostyánvirág Alapítvány szorosan együttműködik a pályázatban vállalt feladatok megvalósulásáért.

Cél a Borostyánvirág Anyaotthonban élő, hátrányos helyzetű családok önfenntartását elősegíteni  új képességek, készségek kialakításával.

A projekt egy szociális gazdaság alapjait teremeti meg a tankert és fűszerkert kialakításával.

Pillérek:

I. Speciális képzés

kertművelés, növénytermesztési és biogazdálkodási alapismerek

önként vállalt képzés: ételkészítés, aszalás, szárítási alapismeretek

II. A szülők munkavállalását támogató szolgáltatások

a munkaaktivitást elősegítő önismereti és személyiségfejlesztő tréning

családkonzultáció

III. Tankert és fűszerkert kialakítása

Az Ökumenikus Segélyszervezet TANDEM Fejlesztési Alap pályázati programja a Velux Alapítványok támogatásával és a DanChurchAid közreműködésével valósul meg.